2110/748
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol, betrukket med patineret sort skind, ben af bejset bøg. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med reparation foran til højre.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud