2120/233
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Kystparti med palmer. Sign. Holg. H. J. Pastel, Gouache og bly på papir. Lysmål 26×39.
Proveniens: Erik Brandt.
Mindre afskalninger. Enkelte minimale misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud