2024/760
Richard Manz (f. 1933, d. 1999)
Oval vase af porcelæn. Delvist dekoreret på hhv. yderside og inderside med grågrøn og gråblå glasur. Sign. monogram samt R. Manz. Unik. H. 15,5. B. 14. L. 18.
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag