12203/105
Ubekendt maler (, 19. årh.)
Liggende kat på stol. Sign. monogram C N 1898. Olie på lærred. Lysmål 22,5 × 29,5. Rammemål 41 × 48.
Lærred løs i rammen. Træramme med huller.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
36 bud