Foto endnu ikke klar
895/30
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Marine med sejlskibe udfor Københavns havn. Sign. Anton Melbye Paris 1849. Olie på lærred. 43×64.
Rettelse af datering foretaget 28.maj 2020.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag