1515/60
Ludwig Vogel (f. Zürich 1788, d. sst. 1879)
En violinspiller. Sign. L. Vogel. Olie på lærred. 51×41.
Krakeleringer. Afskalninger. Behov for rensning. Enkelte retouchering. Revne i lærredet (ca. 7 mm)
Ældre malerier og møbler, 6. april 2015
Vurdering
Hammerslag