2005/528
Tróndur Patursson (f. Kirkjubø, Færøerne 1944)
Komposition. Sign. T. Patursson 03 på bagsiden. Olie på lærred. 80×100.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud