Charles Howard Hodges, 18. årh.
T. Park, 18. årh.
Charles Howard Hodges (efter George Romney): “Mrs. Warren”. Portræt af Elizabeth Warren. Trykbetegnet G. Romney/C. Hodges. Mezzotinte monteret på papir. Bladstørrelse 49×35.
T. Park (efter Thomas Gainsborough): “The Honble Mrs Watson”. Trykbetegnet T. Gainsborough R. A./T. Park. Mezzotinte. Pladestørrelse 50,5×36,5. (2).
Den ene beskåret ved pladekant. Papiret er gulnet. Mindre misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019