2014/849
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med orange uranglasur. Sign. monogram. 1930'erne. H. 31.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag