2014/​849

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med orange uranglasur. Sign. monogram. 1930'erne. H. 31.

Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag