2449/​753

Andy Warhol (f. Pennsylvania 1928, d. New York 1987)

“The American Indian Series, Ace Gallery”, 1976. Sign. Andy Warhol 10/18 76. Offset plakat i farver. Lysmål 126×86.

Undersøgt i ramme. Talrige ridser. Mærker, mindre huller og rifter.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

800493 (Autobud) 5.000 DKK
322763 4.800 DKK
800493 (Autobud) 4.600 DKK
322763 4.400 DKK
800493 (Autobud) 4.200 DKK
322763 4.000 DKK
800493 (Autobud) 3.800 DKK
322763 3.600 DKK
800493 (Autobud) 3.400 DKK
322763 3.200 DKK
800493 3.000 DKK