2416/​722

Dansk møbeldesign

Cirkulært sofabord af teak, plade ilagt fliser af stentøj med brun glasur. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 53. Diam. 117.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 16. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag