2450/891
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
Bordlampe af messing, justérbar skærm af sortlakeret metal. Model 6787. Udført hos Kaiser Dell. 1950s. H. 43.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser, mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering