2121/​277

Seks skåle med tilhørende underskåle af grønt glas med indesluttede luftbobler. Antageligt Hadeland. 20. årh.s midte. Diam. 10,5–16. (6)

Brugsspor. Uregelmæssigheder/skævheder.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK