2121/277
Seks skåle med tilhørende underskåle af grønt glas med indesluttede luftbobler. Antageligt Hadeland. 20. årh.s midte. Diam. 10,5–16. (6)
Brugsspor. Uregelmæssigheder/skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag