2025/8525
Russisk maler, ca. 1900
Russisk kvinde i grøn jakke med hvidt hovedtørklæde. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. Oval. 13,5×11.
Behov for rensning. Tegnestifthul.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag