2138/278
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Parti fra blomstermarkedet på Højbro Plads i København. Sign. Bjulf. Olie på lærred. 55×47.
Behov for let overfladerensning. Enkelte minimale krakeleringer og enkelt minimalt hul.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag