2414/2059
Genève, ref. 135.011 af forgyldt stål. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 601. Brun læderrem med spænde af forgyldt stål. Ø 34 mm. 1960'erne.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag