Foto endnu ikke klar
893/45
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
En model. Sign. L. T. 1911. Olie på træ. 120×90.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag