1946/49
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
En skovbund. Sign. J. l. C. Sept. 1858. Olie på lærred. 29×40.
Minimale krakeleringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud