12014/​102

En samling dekorative plancher med fisk og dyr. 19. årh. Litografi/kobberstik på papir. Alle med samtidig kolorering. Bladstørrelse 21×13–27,5×21,5. Uindrammede. (8)

Papir gulnet, enkelte blade med smårifter og huller. Foxingpletter på flere.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK