12014/102
En samling dekorative plancher med fisk og dyr. 19. årh. Litografi/kobberstik på papir. Alle med samtidig kolorering. Bladstørrelse 21×13–27,5×21,5. Uindrammede. (8)
Papir gulnet, enkelte blade med smårifter og huller. Foxingpletter på flere.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag