2438/​313

Potpourrivase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med brogede blomsterbuketter, lågknop i form af putto holdende blomsterkurv. Den Kongelige Porcelainsfabrik 19. årh. H. 40.

Låg kraftigt restaureret, hårrevne, afslag på pousserede blomster samt brændingsrevne ved figur. Den ene hank restaureret.

I Aarhus
Vur­dering

2.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?