12041/13
Tom Krøjer (f. Frederikssund 1942, d. København 2015)
Komposition. Sign. verso 1983. Akvarel på papir. Bagsiden med personlig hilsen fra kunstneren. Lysmål 15×10,5. Rammemål 38,5×31.
Ramme med enkelt skramme.
Kunst, antikviteter & design, 8. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag