2040/​357

Skotsk George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekundangivelse. Signeret Peter Hunter, Edinburgh. 18. årh.s slutning. H. 218.

Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder, pendul og nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Ure ▸ Standure

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.000 DKK