2040/357
Skotsk George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekundangivelse. Signeret Peter Hunter, Edinburgh. 18. årh.s slutning. H. 218.
Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag