2447/​199

Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)

Liggende model set fra ryggen. Sign. H. Helme 37 (?). Olie på lærred. 64×77,5.

Enkelte minimale afskalninger. Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

23 bud

960926 4.200 DKK
825126 4.000 DKK
960926 3.800 DKK
825126 3.600 DKK
960926 3.400 DKK
825126 3.200 DKK
960926 (Autobud) 3.000 DKK
825126 3.000 DKK
960926 2.400 DKK
804536 2.300 DKK
960926 2.200 DKK
837203 2.100 DKK
804536 (Autobud) 2.000 DKK
960926 2.000 DKK
804536 (Autobud) 1.950 DKK
960926 1.900 DKK
804536 (Autobud) 1.850 DKK
960926 1.800 DKK
804536 (Autobud) 1.750 DKK
960926 1.700 DKK
804536 1.600 DKK
960926 1.550 DKK
804536 1.500 DKK