1821/29
Martin Schönberger (f. München 1864)
En lille pige med sine hundehvalpe. Sign. Schönberger 1887 München. Olie på lærred. 92,5×67,5.
Mindre krakeleringer, enkelte små afskalninger og behov for rens.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud