Theodor Philipsen (f. København 1840, d. sst. 1920)
En gruppe heste og føl uden for en stald. Sign. monogram Kastrup. Pen på papir. Lysmål 23,5×34,5.
Monteret i passepartout. Mindre papirtab ved nederste højre hjørne. Enkelte mindre misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 9. august 2021
16 bud