2448/​796

Dansk design

Seks æsker af palisander og røget eg med sølvindlæg. Udført hos Andersen & Søhoel, m.fl. Udført 1960erne. H. 4–5. L. 13–23. (6)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En æske af palisander med løs samling.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

18 bud

803280 3.200 DKK
909788 (Autobud) 3.000 DKK
803280 2.900 DKK
909788 (Autobud) 2.400 DKK
980695 2.300 DKK
909788 (Autobud) 2.200 DKK
980695 2.100 DKK
909788 (Autobud) 2.000 DKK
980695 1.950 DKK
909788 (Autobud) 1.900 DKK
980695 1.850 DKK
909788 (Autobud) 1.800 DKK
980695 1.750 DKK
909788 (Autobud) 1.700 DKK
807811 1.650 DKK
909788 1.600 DKK
980695 1.550 DKK
1011534 1.500 DKK