Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Usign. Litografisk tryk i farver udført som omslag. Trykt hos Permild & Rosengreen. Lysmål 25 × 39.
Litteratur: Van de Loo nr. 187.
Papiret er gulnet. Trykfolder. Undersøgt i ramme.
246527 |