1838/1019
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Munkegaard” Sæt på 11 små indbygningslamper med krans af messing, ilagt skærm af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 25. (11)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud