870/187
Solur af messing bestående af to ringe graveret med hhv. romertal, bynavne, bredde og længdegrader, hvor imellem månedsskala. Ej stemplet. 18. årh. Diam. 9 cm.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt varia@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017
Vurdering
Hammerslag