1824/730
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1982, 167/250. Litografi i farver. Lysmål 75×55.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag