2009/50
Kinesisk brudekiste af rødlakeret træ, dekoreret i guld med arkitektur og landskaber, stel af bejdset træ med beslag af patineret jern. 19. årh. H. 96. L. 83. B. 51.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag