2415/255
Kinesisk blanc de chine figur af Guanyin, stående på klippe i folderig dragt. 20. årh. H. 46 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl i form af talrige revner. Højre hånd ej tilhørende/senere erstattet.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag