2415/​255

Kinesisk blanc de chine figur af Guanyin, stående på klippe i folderig dragt. 20. årh. H. 46 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl i form af talrige revner. Højre hånd ej tilhørende/senere erstattet.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK