1921/25
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Udsigt fra Snekkersten til Sveriges kyst. Sign. C. Baagøe. Olie på lærred. 42×64.
Minimale krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger og retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag