2022/​880

Dansk møbeldesign

Sæt på fire stole af teak. Sæder betrukket med blå uld. Ca. 1950'erne. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre kanthak. Nogle løse kedder. Betræk med pletter og smuds. Mangler skum.

Moderne kunst og design, 26. maj 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag