2022/880
Dansk møbeldesign
Sæt på fire stole af teak. Sæder betrukket med blå uld. Ca. 1950'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre kanthak. Nogle løse kedder. Betræk med pletter og smuds. Mangler skum.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag