2031/224
To lamper af patineret og delvis forgyldt bronze, begge med kannelerede stammer, trepas fodstykker. Monterede til el. Ca. 1900. H. 39/65 cm og 47/69 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud