2413/268
Fransk lysekrone af forgyldt bronze med otte lysarme, støbt med blomster og bladværk. Monteret til el. 19. årh.s slutning. H. 84. Diam. 62
Et blad knækket af ved toppen. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag