2031/​35

Hollandsk barok pengekiste af jern, original dekoreret med møller og sejlskibe i landskaber samt blomster og bladværk. 18. årh.s begyndelse. H. 22. B. 32. D. 23.

Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK