2450/858
Dansk snedkermester
Spillebord af cubamahogni, opklappelig og drejbar top med messingbeslag, hvorunder rum. H. 69. L. 90/116. B. 58/90.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Enkelte tørrevner på top.
Vurdering