2421/​5

Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med Apollo med lyre, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 42. B. 28. D. 9,5.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Pendul medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Skader og gamle reparationer omkring optrækshullerne.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK