2109/​229

Engelsk tastevin af sølv, London 20. årh. L. 9 cm; tre små dåser heraf en udformet som et æg, indvendig forgyldt og to fingerbøller med henholdsvis blåt og ametystfarvet glas. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

18 bud

555 (Autobud) 1.000 kr.
969306 950 kr.
555 (Autobud) 900 kr.
969306 850 kr.
555 (Autobud) 800 kr.
969306 750 kr.
555 700 kr.
969306 650 kr.
834171 600 kr.
969306 550 kr.
975658 (Autobud) 500 kr.
969306 480 kr.
975658 460 kr.
818051 440 kr.
834171 420 kr.
224748 (Autobud) 400 kr.
834171 400 kr.
224748 300 kr.