2109/​229

Engelsk tastevin af sølv, London 20. årh. L. 9 cm; tre små dåser heraf en udformet som et æg, indvendig forgyldt og to fingerbøller med henholdsvis blåt og ametystfarvet glas. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

18 bud

(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
(Autobud) 800 kr.
750 kr.
700 kr.
650 kr.
600 kr.
550 kr.
(Autobud) 500 kr.
480 kr.
460 kr.
440 kr.
420 kr.
(Autobud) 400 kr.
400 kr.
300 kr.