2109/229
Engelsk tastevin af sølv, London 20. årh. L. 9 cm; tre små dåser heraf en udformet som et æg, indvendig forgyldt og to fingerbøller med henholdsvis blåt og ametystfarvet glas. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud