2109/​229

Engelsk tastevin af sølv, London 20. årh. L. 9 cm; tre små dåser heraf en udformet som et æg, indvendig forgyldt og to fingerbøller med henholdsvis blåt og ametystfarvet glas. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

18 bud

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
400 DKK
300 DKK