1349/8730
Russisk skål af sølv i russisk stil, bund i form af mønt med portræt af Zar Nikolaj II af Rusland. Fabergé faux-stempler. 20. årh. Vægt ca. 70 gr. H. 4,3.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema-auktion, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag