1349/​8730

Russisk skål af sølv i russisk stil, bund i form af mønt med portræt af Zar Nikolaj II af Rusland. Fabergé faux-stempler. 20. årh. Vægt ca. 70 gr. H. 4,3.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema-auktion, 2. december 2013

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK