2131/734
Dansk møbeldesign
Arkivskab af eg, front med skab, 18 skuffer og to udtræksplader. Udført og mærket hos Skandinavisk Møbelværk, 1940. H. 152. B. 64. D. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Top med vandskjolder.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag