2103/​119

Fransk dame bureau plat af rosentræ indlagt med lyst og mørkt træ, beslag af bronze. Rokoko form, 20. årh.s midte. H. 75,5. L. 142. B. 73.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK
2.000 DKK