905/40
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Parti fra fiskemarkedet på Gl. Strand. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 39×55.
Bruun Rasmussen auktion 461, 1984 nr. 71, afb. s. 29.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag