905/​40

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Parti fra fiskemarkedet på Gl. Strand. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 39×55.

Bruun Rasmussen auktion 461, 1984 nr. 71, afb. s. 29.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

80.000–100.000 DKK

Hammerslag

80.000 DKK