872/1193
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med polykromt geometrisk mønster. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. MS og KH (Klockargårdens Hemslöjd). L. 246. B. 173.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag