2439/​141

Bertel Thorvaldsen (, efter)

“Amor vækker Psyche”. Relief af patineret gips. 20. årh. Monteret med plakette fra Thorvaldsen museum. L. 90 cm. H. 57 cm. D. 10 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker og afslag.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1028918 3.000 DKK