2014/252
Amerikansk skål og 12 kuvertskåle af sterlingsølv med gennembrudte sider. Udført hos The Mauser Manufacturing Company, 20. årh.s begyndelse. Dessin 332 og 335 A. Vægt ca. 490 gr. Diam. 19 og 6. (13)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret “K”. Nogle mørke pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud