2124/864
Pierre Guariche, stil (f. Paris, Frankrig 1926, d. Bandol, Frankrig 1995)
Et par væglamper af messing, sort, rød og klart plastik. Rillet skærm af plastic. H. 33.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|